درب داخلی

در مورد درب داخلی بیشتر بدانیم

انواع درب اتاقی کمدی و سرویس

ساختار داخلی :

کلاف چوب روسی می باشد که چوب خشک شده می باشد و با اتصالات خاص می توان کلاف های چوبی درب های داخلی را بوجود آورد.در داخل درب های داخلی نیز می توان از هانی کام و لایه ۳ میلی ضربدری استفاده کرد که به دلیل کاهش وزن درب های داخلی معمولا از هانی کام استفاده می شود.

ساختار بیرونی:

درب های داخلی دارای تنوع زیادی می باشند .  رویه ABS – HDF – MDF و ملامینه جز درب های داخلی ساختمان به حساب می آیند.رویه HDF در دو نوع ایرانی و ترک که محدودیت طرح و رنگ داره . رویه ABS ضد اب با   یکی از انواع درب که قابلیت روکش پذیری خوب با روکش های قابل رنگ ( روکش راش-گردو-بلوط-افرا )و PVC(این نوع روکش های با استفاده از ترکیب خلا و وکیوم به صفحات در MDF اتصال پیدا می کنند) را دارد دربهای MDF می باشد. MDF مخفف تخته فیبر فشرده با دانسیته متوسط می باشد که با فرآیند تولید فیبر و فیبریلازیسون و ترکیب مواد شیمیایی محرک چسب و چسب های اوره فرومالدئید و فنول فرمالدئید تولید می شود.در تولید MDF مورد استفاده در دربهای MDF از سرشاخه های درختی و محصولات چوبی قابل استفاده ی دست دوم بدون فلز استفاده می شود. مهتر عامل برای تولید درب MDF شرایط پرس می باشد. با توجه به استفاده از چسب های ساخت اوره فرمالدئید که چسب های گرما سخت می باشد باید از پرس های گرم هیدرلیکی استفاده شود.مدل های متفاوتی برای تولید درب اتاق MDF و درب سرویس MDF استفاده می شود که در یک تقسیم بندی کلی می توان بیان کرد که درب های داخلی ساختمان به طرح های بدون برجستگی یا همان طرح های CNC و طرح های برحسته  (با ضخامت ورق 3/5/8 میلی متر) تقسیم بندی می شود.درب MDF دارای تنوع طرح مختلف می باشد و می توان گفت در بین درب های داخلی ساختمان درب MDF از تنوع طرح و نقش بیشتری بر خورد است

معمولا در ساختمان سازی، برای واحد های مسکونی و تجاری و اداری از درب های داخلی همسان استفاده می شود. منظور از همسان یک بودن طرح و رنگ و مدل درب ها می باشد. در برخی مواقع درب اتاق MDF با درب اتاق سرویس با درب اتاق کمدی MDF هم شکل می شود که می توان بیان کرد این هارمونی بسیار زیبا می باشد. البته این هارمونی در همه ی مدل های درب اتاق و درب سرویس MDF بوجود نمی آید. به این منظور باید طرحی برای درب های داخلی سرویس و اتاق در نظر گرفته شود که بتوان این طرح را برای درب های کمدی اتاقی نیز مورد استفاده قرار داد. معمولا درب های  کمدی دارای محدودیت های در طول و عرض و ارتفاع می باشند. به طور مثال برای درب های کمدی که بالای درب کمدی اتاقی قرارداد که به آن کتیبه گفته می شود و معمولا ابعادی بین ۵۰ سانتی متر تا ۷۰ سانتی متر و ارتفاع ۷۰ تا ۶۰ سانتی دارد. پس برای چنین درب  کمدی باید طرحی استفاده شود که با سایر درب های اتاقی ساختمان های اداری و مسکونی همخوانی داشته باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *