درب ضد آب

درب ضد آب چیست؟

ABS مخفف کلمه Acrylonitrile Butadiene Styrene است. این ماده یک پلیمر نفتی می باشد که کاربرد زیادی در صنایع مختلف دارد. برای ساخت درب ضد آب (ABS) ابتدا درب خام از جنس MDF 3 میلی‌متر ساخته میشود زیرا این کار کیفیت درب را بالاتر می برد. در مرحله‌ی بعد سطح درب خام کاملاً به رزین ABS آغشته می‌شود و در مراحل بعدی کلیه‌ی سطوح درب با ورق ABS 1.2 میلی متری پوشانده می‌شود. لازم به ذکر است در صورت نیاز به برش درب ضد آب ( ABS )هنگام نصب، پس از برش محل مورد نظر مجدداً با رزین ABS پوشش داده می‌شود.

درب های ABS بهترین گزینه برای درب های حمام و سرویس بهداشتی ها هستند و کاملا ضد آب. ساختار داخلی درب های ABS تولید شرکت درب مهدی با استفاده از کلاف چوب روسی و شبکه بندی هانیکام می باشد که بر روی آن ورق MDF  به ضخامت 3 میلی متر پرس شده است.

درب های ABS هم ضد رطوبت هستند و هم ضد خش و همچنین برای درب های داخلی منازل نیز استفاده می شوند.

ویژگی های درب ای بی اس هم عبارتند از :

  1. کاملا ضدآب و ضد رطوبت
  2. مناسب برای استفاده در سرویس بهداشتی و حمام
  3. استفاده از رزین در ساخت درب
  4. عایق صدا

در انتخاب درب حمام وسرویس بهداشتی باید دو نکته را اولویت قرار دهید :

  1. دربها بر اثر رطوبت هیچ آسیبی نبینند.
  2. در صورت بروز آسیب قابل ترمیم باشند.

البته زیبایی و رنگ درب نیز دارای اهمیت است اما گزینه های بالا مهم تر هستند.

درب حمام و سرویس بهداشتی جزو درب آکوستیک به شمار میروند. درب مهدی یکی از تولید کننده های معتبر درب ضد سرقت و انواع درب های دیگر مثل درب ضد حریق در ایران و خاورمیانه است.

تعریف ضد آب بودن این است که درب بر اثر رطوبت هیچگونه آسیبی نبیند یعنی صاحب درب هیچ دغدغه ای در مورد خرابی و پوسیدگی درب یا ریزش آب از درب نداشته باشید. مواد اولیه و شرایط تولید برای درب های حمام و سرویس بهداشتی اگر استاندارد باشد و همه چیز رعایت شود همه انتظارات را برآورده می کند.

درب سرویس بهداشتی:

درب سرویس بهداشتی هم باید دربی ضد آب باشد تا در صورت برخورد با آب از بین نرود.

درب سرویس بهداشتی جز درب داخلی ساختمان به شمار میروند . درب مهدی تولید کننده درب های داخلی و درب ضد سرقت در ایران است. خرید اینترنتی درب سرویس بهداشتی هم میسر شده است و مراحل آن هم مانند خرید اینترنتی درب ضد سرقت است و با مراجعه به مقاله مرتبط به آن می توانید اطلاعات لازم را بدست بیاورید.

همچنین زیبایی درب سرویس بهداشتی هم اهمیت زیادی دارد و باید درب سرویس بهداشتی متناسب با دکوراسیون منزل خود را انتخاب نمایید.

 

درب حمام:

این گونه درب ها از زیبایی چوب برخوردار بوده اما ریسک آسیب دیدن آن نسبت به چوب بسیار پایین می باشد. درب های فایبرگلاس از قیمت پایین تری نسبت به درب های چوبی برخوردار هستند، اما بدون شک زیبایی چوب طبیعی را نداشته و نسبت به درب های استیل نیز از مقاومت کم تری برخوردار هستند.

اگر تصمیم به خرید درب حمام دارید، باید از نمونه هایی که نسبت به رطوبت مقاوم هستند، استفاده نمایید. توجه به این نکته از تاب برداشتن درب پس از استفاده جلوگیری می کند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *